výškové práce, nátěry plechových a eternitových střech, hromosvody, ochranné systémy proti ptactvu

Ochranné systémy

Ochrana budov proti ptactvu. Informace, které byste měli vědět!

Členité fasády objektu poskytují velmi vhodné životní podmínky pro holuba skalního (columba livia), což potvrzuje velké množství těchto ptáků sídlících zejména na historických, ale i moderních budovách. Vysoce agresivní trus těchto ptáků způsobuje nejen narušení omítky, ničí estetický vzhled, ale je i zdrojem různých druhů alergických onemocnění. Holubi si zvláště vybírají taková místa, která jim poskytnou bezpečí a ochranou před nepříznivým počasím, kde mohou zahnízdit nebo místa, kde mají blízko k potravě.

Ochrana budov proti ptactvu je vysoce specializovaná oblast v ochraně před škůdci. Ptáci žijící ve městech, jsou schopni podle potřeby migrovat z objektu na objektu na objekt, velmi dobře se adaptují na změněné podmínky. Abychom dostatečně ochránili daný objekt je nutné použití různých druhů ochrany.

VŠECHNY UVEDENÉ SYSTÉMY SLOUŽÍ K REPRESIVNÍ I PREVENTIVNÍ OCHRANĚ BUDOV

Hrotový systém

Skládá se z plastového pásku, odolného vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Hroty jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli, dodávané ve dvou variantách: matné, nebo lesklé. Hroty mají sílu 1,3 mm a výšku 120 mm a 150 mm, kratší hroty než 120 mm jsou při současné velikosti holubů neúčinné a síla 1,3 mm nedovolí holubům drát zdeformovat, jak to často vidíme u konkurenčních výrobků.

Systém je velmi diskrétní díky průhlednému základnímu pásku a tenkým nerezovým hrotům.

Námi dodávaný hrotový systém byl vyznamenaný stříbrnou medailí na Mezinárodním salonu vynálezů v Ženevě 1991 a bronzovou medailí pařížské prefektury.

Bariéry řady B 1, 2, 4

B1 — účinná šíře do 10 cm. Použití: úzké římsy, parapety oken, okapy a sochy. Láme se na díly při ochraně členitých povrchů, reliéfů, apod. Kombinuje se s ostatními pro dosažení větší účinné šíře. Aplikuje se těsně s okrajem římsy. Lepí se silikonovým, neutrálním lepidlem na jakýkoli povrch.

B2 — účinná šíře do 15 cm. Zábrany jsou zde umístěny do trojúhelníku o odvěsnách 5 cm pro větší účinnost. Použití: římsy, balkóny, okraje střech. Pro širší ohrožené římsy se použije více řad nebo kombinací s ostatními.

B4 — účinná šíře 20 cm. Aplikuje se 3 cm od kraje. Použití: široké římsy, velké tympanony, hřebeny střech. Všechny prvky jsou opatřeny zářezy pro snazší ulomení na potřebnou délku a otvory v základně, jimiž proteče tmel a utvoří nýt pro pevný spoj.

Fotografie hrotových systémů

Síťový systém

Materiál: polyethylen – odolnost vůči povětrnostním vlivům a UV záření
Odolnost: 430 kg/m², vlákno síla 1,2 mm – nosnost 26 kg
Oka: 50x50 mm, 29x29 mm, 19x19 mm
Barvy: Bílá, Béžová, Černá

Dodává se v šířích 10,5 a 8m

Použití: zasíťování světlíků, balkónů a lodžií, výklenků a soch, zasklených pasáží, ochrana osvětlení a oken v halách a v tělocvičnách, oddálených obvodových plášťů budov.

Fotografie síťového systému Fotografie síťového systému

Drátový systém - BIRDWIRE

Drát polyethylen o síle 0,7 mm chráněný nylonovým plastem proti povětrnostním vlivům. Dodává se s podpěrami z nerez oceli. Je schopný odolávat zátěži až 22 kg.

Použití: širší římsy, okna, okapy, hřeby střech a zábradlí. Instaluje se do hmoždinek, nebo na předem přilepené podpěry.

Fotografie drátového systému

Repelentní gel

Repelentní gel pracuje tak, že vytváří měkký nestabilní povrch, na který ptáci už neusedají. Systém je diskrétní a už z několika málo metrů je na běžný pohled téměř neviditelný.

Fotografie repelentních gelů
Created byDIGITALIO